Diamond Organizasyon

Özel Koruma ve Güvenlik

Özel koruma ve güvenlik hizmeti ile kendinizi çok daha güvende hissedebilirsiniz! Özel koruma görevlileri insanları fiziksel zararlardan, istenmeyen dikkatlerden ve güvenliklerine veya mahremiyetlerine yönelik diğer tehditlerden koruyan, yüksek düzeyde eğitimli, uzman bir güvenlik görevlisidir.

Özel Koruma ve Güvenlik 2

Özel Koruma ve Güvenlik Hizmeti

Özel koruma görevlileri fiziksel güvenlik, risk değerlendirmeleri, önleyici bakım ve hatta gizli gözetim sağlar. Suç faaliyeti, terörizm ve belirli tehditlerdeki artışla birlikte özel güvenlik bireylere, ailelerine ve iş, siyasi veya mali çıkarlarına üstün bir güvenlik düzeyi sunar.

Özel Koruma ve Güvenlik Hizmetlerine Neden İhtiyaç Duyulur?

Ne yazık ki, suç faaliyetleri tüm topluluklarda gerçekleşmektedir ve bazı bireyler suç mağduru olmaya karşı daha savunmasızdır. Etkili bir konumda olanlar, örneğin çok sayıda takipçisi olan ünlüler veya uluslararası politika yapıcılar günlük yaşamlarında yakın korumaya ihtiyaç duyacaklardır. Bunun nedeni önceki olaylar, doğrudan tehditler almış olmak veya doğal olarak dikkat çeken yüksek bir nüfuz konumunda olmak olabilir.

Özel koruma ile aşağıdakilerden korunmak mümkündür.

  • Aşırı hevesli hayranlar
  • Potansiyel takipçiler
  • Doğrudan veya dolaylı tehditler
  • Gözetleme/gizlilik istilasını dönüştürün
  • Terör örgütleri
  • Organize suç
  • Siyasi rakipler 

Özel Koruma ve Güvenlik Hizmetinin Kapsamı

Özel koruma görevlileri, proje yönetimi, stratejik planlama, taktiksel sürüş, çatışma yönetimi ve hatta acil ilk yardım tedavisi sağlamaya kadar uzanan çok çeşitli görevlere ve günlük görevlere sahiptir. Bilinmeyene karşı korunmak zor olduğu için planlama esastır.

Fiziksel Güvenlik ve Zarardan Korunma

Özel koruma görevlileri, şiddetli saldırı, taciz, fiziksel saldırganlık, adam kaçırma ve hatta suikast girişimleri gibi tehditlere karşı fiziksel, ön saflarda koruma sağlar.

Potansiyel olarak tehlikeli durumlarda hızlı tepki vermek için oldukça eğitimlidirler. Dünya çapında büyük farklılıklar gösteren yasa ve yönetmeliklere bağlı olarak, korumalar silahsız olabilir veya ölümcül veya öldürücü olmayan bir silahla silahlanmış olabilir.  

Önleyici Güvenlik

Bu, olası tehditler için restoranlar, tiyatrolar, oteller ve diğer mekanlar gibi mekanların önceden kontrol edilmesini içerir. Tehlikeli tehditleri gerçekleşmeden önce dağıtabileceğinden, önleyici çalışma yakın koruma güvenliğinin son derece önemli bir parçasıdır.

Bir mekan veya binayı incelerken, korumalar güvenlikteki potansiyel zayıf noktaların yanı sıra giriş ve çıkışları ve korunan kişiyle temasa geçebilecek personel üyelerini arayacaktır.